Ceramika łazienkowa

Filtry produktów

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Ceramika łazienkowa 

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 233 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 233 elementów

Łazienka w niemal każdym domu to pomieszczenie, które jest nie mniej ważne niż kuchnia czy salon. Bez względu na styl, w którym jest urządzona, powinniśmy pamiętać, że odpowiednio dobrana ceramika sanitarna ma być nie tylko ładna i elegancka, ale przede wszystkim funkcjonalna. Producenci prześcigają się w reklamowaniu nowych produktów, takich ja...

Łazienka w niemal każdym domu to pomieszczenie, które jest nie mniej ważne niż kuchnia czy salon. Bez względu na styl, w którym jest urządzona, powinniśmy pamiętać, że odpowiednio dobrana ceramika sanitarna ma być nie tylko ładna i elegancka, ale przede wszystkim funkcjonalna. Producenci prześcigają się w reklamowaniu nowych produktów, takich jak umywalki ceramiczne czy brodziki ceramiczne, które znajdą zastosowanie niemal w każdej łazience. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze tego typu produktów?

Podstawowe elementy wyposażenia łazienki

Urządzając poszczególne pomieszczenia w nowym domu lub mieszkaniu, odpowiedni wybór ceramiki sanitarnej, takiej jak brodzik ceramiczny czy umywalka, może wpłynąć na końcowy, wizualny efekt dekoracyjny łazienki. Powinna być kolorystycznie dopasowana do wielkości wnętrza, mebli i stylu całego domu. Dzięki temu możemy otrzymać harmonijny wystrój łazienki. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór produktów z jednej kolekcji, które będą współgrać ze sobą stylistycznie. Dobrze zatem, by brodzik ceramiczny pasował do umywalki. Ceramika sanitarna dostępna na rynku pochodzi zarówno od producentów krajowych, jak i zagranicznych, dlatego jej zakup nie powinien stanowić problemu. Łazienka to też kolory. Dominującą i najbardziej popularną barwą jest biel, jednak z sezonu na sezon, umywalki ceramiczne dostępne są w kolorze czarnym i nie tylko. Ważny jest także rozmiar, bowiem w przypadku brodzików ceramicznych odgrywa on bardzo istotną rolę.

Umywalka ceramiczna niezbędna w każdej łazience

Podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki jest umywalka ceramiczna, której rola jest bardzo istotna, bowiem to przy jej pomocy odbywa się większość czynności higienicznych, takich jak mycie zębów czy dłoni. Wybór zlewu jest kwestią upodobań, a w sklepach dostępnych jest coraz więcej różnorodnych produktów z zakresu ceramiki sanitarnej, nie tylko w tradycyjnych wzorach i kolorach, ale również w wielu ciekawych odmianach i kształtach.

Zarówno w przypadku brodzików ceramicznych, jak i umywalek, projektanci myślą o konkretnym odbiorcy i wiedzą, że starsze osoby nie potrzebują takiej pojemności zlewu, jak pięcioosobowa rodzina. Szczególnie wiele zmian można dostrzec w konstrukcji i funkcjonalności, a także designie baterii łazienkowych. Obecnie najpopularniejsze modele umywalek ceramicznych charakteryzują się wysokimi ściankami oraz dość geometrycznymi formami. Najczęściej są one nakładane na blat, tworząc przy tym ciekawy efekt aranżacyjny.

Ceramika sanitarna na miarę potrzeb i możliwości

W dzisiejszych domach pomieszczenia często nie są małe, dlatego można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i wyposażyć łazienkę zarówno w dużą umywalkę ceramiczną, wannę, jak i kabinę prysznicową. Producenci oferują szeroki wybór ceramiki sanitarnej, dlatego obecnie istnieje możliwość zamówienia odpowiednich wymiarów brodzika ceramicznego.

Świat od niepamiętnych czasów dzieli się na miłośników długich kąpieli w wannie, a także efektywnych pryszniców, do których niezbędna jest kabina prysznicowa z wygodnym brodzikiem ceramicznym. Drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej ekologiczne, bowiem można znacznie zredukować zużycie wody, a do tego wiąże się to ze sporą oszczędnością czasu.